6 super tipů pro lepší erekci

Jak? Existuje totiž množství relativně jednoduchých opatření a způsobů jak erekci podpořit i přirozenou cestou.

Jezte zdravěji

Základ dobrého sexu je v stravě. To je nesporný fakt. Pokud budete konzumovat více zeleniny a ovoce, celozrnné potraviny a luštěniny, tak podpora lepšího průtoku krve v těle je zaručena – včetně jeho “okrajových” částí jako je váš penis. Borůvky například chrání tkáně a snižují riziko srdečních chorob, špenát pomůže s hladinou testosteronu, takové ovesné vločky jsou velmi dobrým zdrojem argininu, který zlepšuje průchodnost cév podporou tvorby oxidu dusnatého. Velmi zajímavým zdrojem pro erekci důležitých látek jsou i tradiční bylinky. Ty bývají zase základem složení několika výživových doplňků na podporu erekce a mužské potence.

Doplňky výživy

Volně dostupné přírodní pilulky na erekci (výživové doplňky pokud chcete) mají v tomto směru rovněž svůj význam. Vhodně zvolené komplexní složení, které zahrnuje působení na erekci, libido i sexuální kondici je při těchto přípravcích přímo nezbytnost. Takto v nich (například Zerex Klasik) naleznete extrakty více tradičních afrodiziakálních rostlin jako tribulus, ženšen, maca, ginko a dalších bylin v kombinaci s důležitými aminokyselinami (nejčastěji L-arginin a L-citrulin).

Hlídejte si svou hladinu testosteronu

Testosteron je zodpovědný za tělesnou touhu každého muže. Proto mu nezapomeňte věnovat náležitou pozornost a hlídejte si jeho hladinu v těle. Nízká hladina testosteronu v těle takto velký dopad i na vaši erekci. Udržet ho v optimální koncentraci můžete pomocí vhodné stravy, případně i kvalitními výživovými doplňky.

Vyzkoušejte speciální cviky na erekci

Není to nic složitého. Fungují na principu procvičování takzvaného PC svalu (svalu pánevního dna). Právě ten je důležitý v okamžiku nástupu erekce a také při jejím slábnoucího. Jmenují se Kegelovy cviky a jinak byly původně určeny ženám, aby jim dokázali pomoci zabránit případným únikem moči. Nebojte se, na erekci fungují také výborně.

Držte si svou optimální hmotnost

Už jsme to zmínili – nadváha až obezita dokáží významně negativně ovlivnit jak sexuální touhu, tak i několik sexuální funkce muže, včetně erekce. Podepisuje se na tom i taková cukrovka typu 2, vysoký krevní tlak, či vysoký cholesterol – vše následky nadměrné hmotnosti. Jak se tomu vyvarovat? Klíčem je vyvážená strava a pravidelné cvičení.

Dostatek spánku je nezbytný

Nedostatečný spánek je spolehlivá příčina slabé erekce, což potvrzují i několik vědecké studie. Rovněž tak může zvyšovat pravděpodobnost vzniku aterosklerózy (zanášení cév tukovými látkami) což omezuje krevní oběh a následně ztěžuje nástup a udržení erekce. Proto si dopřejte vždy alespoň 6-8 hodin nepřetržitého spánku.