Chcete investovat do zlata? Výhodné je zvolit mince

Zlato je velmi oblíbenou investicí nejen bohatých lidí, ale každého, kdo chce ochránit své peníze před inflací a zajistit, aby nabíraly na hodnotě. Když chce někdo investiční zlato, obvykle vybírá zlaté slitky, někteří pak zlaté mince. Ovšem nyní nastalo období, kdy je slitků nedostatek. Je to způsobeno koronavirovou pandemií, která donutila vládu vydat rozhodnutí, aby se na téměř 2 měsíce uzavřely švýcarské rafinerie, které zásobují třetinu trhu zlatem. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí a jelikož je slitků nedostatek, poohlíží se investoři stále více po zlatých mincích.

Proč jsou mince výhodnější?

Obrovská poptávka je po zlatých mincích Wiener Philharmoniker. Ty se razí ve Vídni z ryzího zlata v hmotnosti trojské unce (1 Oz) a menších. Pokud si myslíte, že jsou mince dražší než slitky, jste na omylu. Zlaté mince Wiener Philharmoniker se prodávají za cenu zlata, neplatíte zde za žádnou přidanou sběratelskou hodnotu, jak se to dělá u numismatických mincí. Dokonce je tato mince lehce výhodnější než nákup švýcarských slitků. Pořízení mincí Wiener Philharmoniker navíc není tak cenově nedostupné, pořídit si je může skoro každý, 1 minci lze pořídit i za cenu do 5 tisíc korun.

Kam pro mince vyrazit?

Rozhodně se nevyplatí kupovat mince od pochybných obchodníků na internetu nebo od pofidérních obchodníků. Mince vždy vybírejte na spolehliuvém místě, tím nejspolehlivějším je Obecní dům v Praze. Sídlí zde firma Zlaté mince Numismatika, která má mnohaletou tradici a patří mezi přední prodejce investičních kovů od předních světových rafinérií. Mince Wiener Philharmoniker zde můžete koupit jednotlivě, ale nejpopulárnější je nákup po 10 nebo 20 kusech, které jsou v zapečetěném balení s hologramem.