Chcete zajímavý a zároveň praktický doplněk do bytu? Pořiďte si solnou lampu

Solné lampy patří mezi oblíbené bytové doplňky již dlouhou dobu. Kromě toho, že nabízejí dokonalý vzhled a jsou vhodné do každého interiéru, poskytují i celou řadu zdravotních výhod.

Původ solných lamp

Materiál pro solné lampy přírodní má svůj původ v pohoří Himalájí, povětšinou z území Pákistánu, Číny, Indie či Nepálu. Na těchto místech se nachází bohatá solná ložiska, jež vznikla vysycháním moří již před miliony lety. Tato ložiska nabízejí solné krystaly, které se zde těží a ručně se zpracovávají do celé řady tradičních i méně tradičních tvarů. Díky ruční výrobě je každá solná lampa originál.

Zdravotní přínosy

Solné lampy a solné svícny mají blahodárný vliv na náš organismus a to díky přírodnímu složení. Podporují lepší a kvalitní spánek, pomáhají zmírnit kašel či ulevit od negativních příznaků astmatu. Jejich pozitivní účinky bývají velmi často spojovány s pozitivním vlivem na dýchací cesty a to díky tomu, že pomáhají čistit vzduch. Jsou tedy vhodnou volbou do bytu či domu, kde bydlí alergik.

Jak solná lampa funguje? Pokud je zahřívána, dochází k rychlejšímu uvolňování soli, která tak ionizuje prostor, v němž se lampa nachází. Její tlumené světlo je velmi příjemné a pomáhá navozovat klidnou atmosféru vhodnou pro relaxaci.

Pokud ještě svoji solnou lampu doma nemáte, objednejte si ji v e-shopu magieprirody.cz. Zde naleznete také yoni vajíčko, které pomáhá posilovat pochvu.

Kromě zdravotních benefitů je solná lampa dokonalý doplněk do každého interiéru. Vybrat si můžete nejen zajímavé tvary a různé velikosti, ale i celou řadu barevných odstínů. Každý totiž působí trochu jinak.

Červená solná lampa podpoří krevní oběh, žlutá je pomocníkem při detoxikaci a podporuje mozkovou činnost, oranžová se vyskytuje nejčastěji a pomáhá lidem s alergickými a astmatickými obtížemi, podporuje imunitu a bojuje proti depresím.