Dezinfekční lampy – jak pomáhají a proč je dobré je mít?

Pečujete o své zdraví pravidelně a možná i díky tomu jste zdraví, bez problémů a jen tak nějaká nemoc vás neskolí? Chřipka nebo nachlazení se vám vyhýbají nejen díky tomu, že pravidelně sportujete, jíte vyváženou stravu, ale třeba i díky tomu, že se otužujete, konzumujete vitamíny, zeleninu, ovoce, pravidelně si dopřáváte pitný režim nebo chodíte do sauny a podobně. Péče o zdraví by měla být samozřejmostí a určitě i v této době, kdy celý svět sužuje pandemie a lidé pořádně nevědí, co s ní, jak sebe a zdraví ochránit nebo jak nemocí jednoduše projít.

Desinfekce a problémy se zdravím

Desinfekce vám umí pomoci ve chvíli, kdy se na pokožce nebo na věcech objevují bakterie, viry a plísně. S pomoci antibakteriálního mýdla nebo desinfekcí či jiných roztoků můžete odstraňovat více či méně nebezpečné bakterie. Ne vždycky však komerční desinfekční prostředky mohou udělat jen dobrou službu. Někomu vadí pach, který desinfekce vydávají, mohou škodit pokožce, působit zarudnutí, ekzémy nebo podráždění. Zdraví je na prvním místě a máte-li možnost dostat se k sortimentu, který by vám mohl pomoci, neváháte. Jedním takovým je například dezinfekční zářič, respektive lampa, která pomáhá likvidovat viry a bakterie. Nevíte, o co se jedná?

Lampa, která pomáhá

Jedná se o speciální lampy, které mají v sobě zářivky. Ty jsou speciální, vyzařují krátkovlnné ultrafialové záření. Právě toto záření má vliv na narušování buněčných struktur při určité vlnové délce, takže umí hubit bakterie a jejich spory, plísně a další mikroorganismy. Dezinfekční lampy pomáhají spolehlivým způsobem ničit bakterie a viry a to bez použití chemie a dalších přípravků, které mohou škodit. Pomocníkem je zde UV záření, které mají vysoký podíl ultrafialového záření v pásmu UV-C.