Hemeroidy: Příznaky, prevence a přírodní léčba

Hemeroidy nejsou zrovna tématem, o kterém by člověk rád mluvil. Jedná se však o onemocnění jako každé jiné, pouze se nachází na choulostivé části lidského těla. Co jsou hemeroidy, jaké jsou jejich příznaky a prevence? Pomůže i přírodní léčba?

Hemeroidy

Jako hemeroidy označujeme onemocnění, které se týká žilní pleteně v dolní části konečníku a řitního otvoru. Právě při tomto onemocnění dochází k rozšíření těchto žilek. Hemeroidy poté dělíme na vnitřní a vnější v závislosti na jejich umístění.

Příznaky

Příznaky vnějších a vnitřních hemeroidů se velmi liší. Vnějších hemeroidů si můžete všimnout pohmatem. Zpravidla nejsou bolestivá a nekrvácejí, ale doprovází je nepříjemné svědění. K vážnějším potížím dochází až ve chvíli, kdy vznikne krevní sraženina a danou žílu ucpe. Vnitřní hemeroidy se však tvoří uvnitř a sami o sobě nijak nebolí. Mezi příznaky těchto hemeroidů patří krvácení při stolici, jedná se o jasně červenou krev. Pozor však na to, že krev ve stolici může ukazovat i na nádor tlustého střeva či jiné onemocnění, proto je vždy nutné navštívit lékaře.

Prevence

Prevencí vzniku hemeroidů je především zdravý životní styl, tedy strava bohatá na vlákninu, dostatečný přísun tekutin a omezení konzumace kávy a alkoholu. Nutný je však také pravidelný pohyb a ideální váha. Rizikovým může být pro vznik hemeroidů především sedavý životní styl, proto nesmíte zapomínat právě na pravidelný pohyb. Nutná je samozřejmě také správná hygiena a správné návyky při vyprazdňování.

Přírodní pomocníci

Kromě teplých koupelí s bylinami, jsou pro vás skvělým pomocníkem přírodní prostředky. Jedná se například o přírodní masti s obsahem výtažků z bylin, čípky či vlhčené hygienické ubrousky. Tyto přírodní prostředky sebou přináší úlevu, snižují otok, svědivost a podporují hojení.