Jak být úspěšný při hledání práce?

Pokud přemýšlíte nad změnou zaměstnání nebo jste o něj přišli a hledáte si místo nové, k tomu, abyste jej úspěšně našli, si potřebujete uvědomit několik důležitých věcí.

K dosažení úspěchu potřebujete

V první řadě si uvědomte, jaký druh práce hledáte, jakou profesi byste chtěli vykonávat a k jaké profesi máte pracovní i osobní předpoklady. Také byste se měli podrobně seznámit s požadavky na jednotlivé profese a přehodnotit svoje zkušenosti, dovednosti a znalosti. Zúžíte tak okruh nabídek, ze kterých můžete vybírat.

Zkuste definovat své silné stránky, zdůvodníte si tak zájem o jednotlivé profese, které vás zajímají. Nabídka práce Děčín je poměrně široká, je tedy potřeba ji zúžit.

Dalším důležitým krokem je správné sepsání profesního životopisu, který vás reprezentuje a mnohdy je to první věc, kterou do rukou dostane váš potenciální zaměstnavatel. Je potřeb v něm stručně, ale přehledně vypsat dosavadní pracovní pozice, zkušenosti a dovednosti. Životopis by měl být uzpůsoben konkrétní pracovní pozici, o kterou se ucházíte. Součástí je i motivační dopis. Dejte si pozor, abyste uváděli údaje pouze pravdivé.

Využijte možnosti rozvíjet a doplňovat si vaše zkušenosti a dovednosti. Může to být formou dalšího vzdělávání, rekvalifikačních kurzů či krátkodobou praxí.

Na koho se obrátit?

Existuje celá řada portálů, kde naleznete nejen nabídku práce, ale také zajímavé informace, které vám pomohou vhodně sepsat životopis i motivační dopis nebo se připravit na pracovní pohovor. Patří mezi i i hitprace.cz. Jeho nabídka práce Zlín je poměrně široká. Kromě toho nabízí služby hlídacího agenta. Stačí si nastavit lokalitu a zadat e-mailovou adresu, na kterou vám bezplatně budou zasílány pracovní nabídky, o které budete mít zájem. Pak už je jen na vás, zda a kterou nabídku si vyberete.