Jak výhodně prodat investiční zlato

Možností, jak investovat uspořené peníze je celá řad. Můžete je uložit v bance, využít podílové fondy, koupit nemovitost nebo koupit investiční zlato. Zlato si zachovává svou hodnotu již po celá staletí a ani v nejbližší budoucnosti nelze očekávat výrazný pokles jeho hodnoty. Ovšem pokud například rušíte svou sbírku zlatých mincí, nebo jste získali zlaté mince v rámci dědického řízení, můžete je výhodně zpeněžit i v tomto období.

Kde se zlato vykupuje?

V pražském Obecním domě funguje ve druhém poschodí specializovaný obchod Zlaté mince Numismatika, který vykupuje investiční zlato. Můžete zde výhodně prodat investiční zlaté mince a slitky. Obchod nabízí nejen výkup zlata, které jste zde zakoupili, ale i slitky od jiných prodejců. Výkupní ceny se mění každý den podle aktuální ceny zlata. V současném období lze investiční zlato výhodně prodat vzhledem k jeho vysokým cenám na burze a oslabení české koruny. Za stejný slitek nyní můžete dostat mnohem vyšší částku v českých korunách, než tomu bylo na začátku letošního roku.

Pro koho je výkup výhodný?

Kromě běžných klientů, kteří chtějí výhodně zpeněžit své investiční zlato, mají šanci na zúročení své investice i další. Například klienti těch prodejců, kteří již ukončili svou obchodní činnost. Uspět ve specializovaném obchodě v Obecním domě mohou také klienti bank, které svým klientům zlato zprostředkovávají, avšak samy zlato nevykupují. Výhodně prodat zde můžete také slitky značek, které obchod sám neprodává (Agosi, Credit Suisse, Degussa, Metalor, Royal Canadian Mint, Sempsa, Valcambi a další.)

Co obchod nevykupuje?

Obchod Zlaté mince Numismatika zásadně nevykupuje zlaté šperky, prsteny, náramky, hodinky, zlomkové zlato, úlomky zlatých mincí a podobné zlaté předměty. Nevykupuje ale ani zlaté mince, které mají nižší ryzost než 900 tisícin. Rovněž zde neprodáte surové zlato v žádné formě, a to ani v podobě slitku.