Nedostatek testosteronu – jaké jsou příznaky?

Testosteron je mužský pohlavní hormon, který do jisté míry ovlivňuje plodnost, svalovou hmotu, produkci červených krvinek a podobně. Jeho tvorba probíhá v těle, přesněji řečeno ve varlatech a v buňkách nadledvin. Nedrží se celý život na stejné úrovni, klesá a zase stoupá v závislosti na životním stylu a dalších faktorech. Přibližně okolo 30 – 40 let se tvorba a produkce pomalu snižuje. K úbytku tedy, kromě věku, přispívá mnoho různých věcí. Jak poznat, že máte nedostatek testosteronu?

Proč ubývá testosteron?

Příčiny se obvykle rozdělují na dvě základní – sekundární a primární. Primární jsou obvykle vrozené, mohou za ně určité zdravotní neduhy, což mohou být například nesestouplá varlata, příliš mnoho železa v krvi, různé úrazy varlat a podobně. Sekundární příčiny mají povětšinou na svědomí muži sami. Jaké mohou být příznaky, že vám testosteron chybí?

Není to jen o sexualitě

I když se vyrábí tento hormon ve varlatech, tak jeho úbytek nemusí mít jen a pouze vliv na problémy s erekcí. Pokud se u vás tento problém objeví, můžete se zaměřit na přírodní potravinový doplněk pro muže. Jaké další příčiny se mohou objevovat?

  • Úbytek vlasů
  • Výkyvy a změny nálad
  • Úbytek svalové hmoty
  • přibírání na váze

Co dělat s nízkou hladinou testosteronu?

Výše uvedené příznaky nemusí samy o sobě stoprocentně znamenat, že vás trápí nedostatek testosteronu a máte sáhnout po vitamínech pro muže. Pozorujete-li u sebe některý z příznaků, pak je dobré zajít za praktickým lékařem a probrat s ním své potíže. Po důkladné preventivní prohlídce a sérii krevních testů se zjistí, jakou hladinu testosteronu v těle máte. Poté vám může lékař stanovit diagnózu a případnou léčbu. Jedná-li se o nedostatek testosteronu, můžete sáhnout po testosteronových tabletách TST BOOSTER, které jsou vám dostupné na tstbooster.cz