Objevte lahodnou chuť a léčivé účinky manukového medu

Máte rádi med? Jedná se o přírodní produkt, který se opět těší velké popularitě, protože ho mnoho lidí používá namísto cukru ke slazení. Na rozdíl od cukru je med plný mnoha vitamínů, minerálů a dalších důležitých látek. Není med jako med, existují i speciální druhy medu. Pokud včely sbírají nektar jen z konkrétních rostlin, vznikne specializovaný med. Mezi nejžádanější druhy medu na trhu patří med manukový.

Proč zvolit manukový med?

Proč koupit manuka med? Protože má lahodnou chuť a řadu léčivých účinků. Jedná se o med, který včely vyrábí z nektaru, který sbírají na manukových keřích na Novém Zélandu. Tento med k vám tedy bude putovat přes půl světa, ale rozhodně stojí za to. Má vysoce antibakteriální vlastnosti a skvěle se skladuje, můžete ho skladovat i několik let a neztratí své úžasné vlastnosti. Jakmile přijde med do kontaktu s bakteriemi, okamžitě je zabíjí, těchto vlastností využívají lidé s mnoha chorobami. Používá se při léčbě infekcí kůže a při chronických nebo akutních poraněních. Co se týče kožních problémů, pomůže také s ekzémy, kopřivkou nebo různými vyrážkami. Také skvěle pomáhá při gastritidě, žaludečních vředech a dalších trávicích obtížích. Dokáže také pomoci vašim nosním dutinám, pomůže vám při zánětech mandlí a nosních dutin.

Většina manukových keřů na světě se nachází jen na Novém Zélandu a v Austrálii. Med je velice ceněný a žádaný a vy si ho naštěstí můžete výhodně pořídit i u nás. Pokud vás zajímá více informací o tomto medu a chtěli byste si ho koupit, navštivte web Manukovemedy.sk. Proč na vše používat jen farmaceutické produkty, když se vám nabízí zdravý přírodní med, který vám mnoho neduhů hravě vyléčí, zjistěte více informací o tomto medu a využijte všech jeho vlastností a oslaďte si život.