Potraviny, které podpoří zdraví vašich vlasů

Zvláště přes zimní období jsou vlasy oslabené, působí na ně mráz, změny teplot i to, že méně pijeme. Jaké potraviny však mohou napomáhat tomu, aby byly vaše vlasy zdravé, plné síly a lesku?

Dopřejte si

Zdraví vašich vlasů podpoří konzumace ryb, především lososa, sardinky makrel apod., které jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny. Mají jakýsi “zvlhčující” účinek. Navíc obsahují jód, který chrání před vypadáváním vlasů. Ryby jsou bohaté i na železo a vitamín B 12, udržují tak nejen zdravé vaše vlasy, ale i kůži. Strukturu vlasů posilují i mléčné výrobky bohaté na bílkoviny, které udržují vlasy silné.

Celozrnné výrobky, ořechy…

Se zdravím vašich vlasů vám pomohou i celozrnné výrobky, které jsou bohaté na zinek a vitamín B. Pravidelně byste si měli ve své stravě dopřávat také oříšky a semínka. Zvláště vlašské ořechy a mandle vlasy posilují a udržují jejich lesk. Nezapomeňte však ani na vejce, červenou řepu či mrkev. Řepa podporuje pružnost a zdraví vlasů, mrkev růst a vejce jsou skvělým zdrojem železa, zinku, vitamínu B, selenu a bílkovin.