Při depresi, podrážděnosti a nervozitě pomohou kešu ořechy

Kešu ořechy patří mezi dražší druhy ořechů, přesto jsou snadno k sehnání. Dopřejte si je alespoň občas a podpořte jejich konzumací celkové zdraví. Kešu ořechy preventivně chrání vaše srdce tím, že snižují hladinu cholesterolu v krvi a mají antioxidační účinky. Co víc, podporují schopnost cévního systému reagovat na tlakové změny.

Bohaté na hořčík

Kešu poznáte podle typického tvaru a příjemné sladké chuti. Proslavily se především obsahem hořčíku (v rostlinné říši), který převyšují jen slunečnicová semínka. Hořčík je pro vaše tělo velmi důležitý, jelikož podporuje metabolické funkce, přenos nervových impulsů atd. Kešu jsou bohaté i na vitamín B1 a B2. Budou se vám hodit ve chvílích nervozity, slabosti, podrážděnosti či při depresi. Kešu mají také vysoký obsah mononenasycených mastných kyselin.

Chutná svačinka

Kešu můžete přidat do salátů, ranních kaší, směsí ořechů, dopřát si je jen tak ke svačině nebo zakomponovat do různých směsí. Myslete však na to, abyste kupovali kešu nesolené, které vaše tělo zbytečně nezásobují solí. Podívejte se, jak se pěstují kešu ořechy.