Proč byste měli vyzkoušet masáž lávovými kameny?

Léčebné účinky tepla jsou lidstvu velmi dobře známé a jedním z nejlepších způsobů, jak celé tělo, nebo jednotlivé partie, zahřát, je masáž lávovými kameny. Proč zrovna lávové kameny? Mají schopnost uchovat po dlouhou dobu teplo. Lávové kameny se nahřívají na teplotu 45-55°C, která je ideální, více či méně teplé kameny se nedoporučují. Kameny se nenahřívají na kamnech ani na topení, ale v horké vodě. Následně je můžete na tělo přikládat nebo s nimi provádět masáž. Pro masáž je nejvhodnější použít přírodní esenciální oleje, které jsou zdravé a pomohou ještě více otevřít póry a vstřebávat teplo.

Jak lávové kameny pomáhají?

Skvělou pomocí je uvolnění ztuhlého svalstva, bolavých zad. Často se využívají při artritidě a také při problémech s cirkulací krve. Jelikož teplo pomáhá roztahovat cévy, podpoří se lymfatický systém a dojde k lepšímu prokrvení jednotlivých tělesných partií. Jelikož teplo proniká hluboko, má pozitivní vliv i na orgány a s pomocí kamenů můžete lépe uvolnit vnitřní energii do celého těla.

Přínos však není jen fyzický, ale i psychický, masáž lávovými kameny vás skvěle uvolní, pomůže vám odbourat stres, deprese i úzkostné stavy. Dokáže pomoci i s nespavostí a únavou. Lávové kameny pomáhají po celém světě už tisíce let, používaly se ve staré Číně, v Mezopotámii, na Havajských ostrovech, používali je i indiáni v Americe. Dodnes jde o účinnou terapii, kterou můžete vyzkoušet také. Použití kamenů by se měly vyvarovat těhotné ženy, lidé se záněty, křečovými žílami, vysokým krevním tlakem a kožními problémy.

Pořiďte si lávové kameny

Lávové kameny si můžete pořídit také, pro jejich nákup využijte specializovaný internetový obchod Kameny-masazni.cz. Jde o profesionální sortiment určený pro masážní salony, takže máte jistotu, že máte ty nejlepší kameny i pro domácí použití. Lávové kameny můžete kupovat v celých sadách, ale i jednotlivě. Vhodné je i příslušenství, zejména esenciální oleje, pořídit však můžete třeba i ohřívač na kameny, kleště na kameny nebo i učebnici, kde se naučíte, jak správně s kameny zacházet.