Vyšetření na koronavirus je v Brně dostupné pro každého

Onemocnění COVID-19 postihlo celý svět a bylo prokázáno, že pouze zodpovědný přístup může vést k tomu, že se tento virus zkrotí a nedojde k jeho dalšímu šíření. Jelikož je velmi infekční a snadno se šíří, je potřeba, aby zůstali nakažení lidé v karanténě do doby, než přestanou být pro ostatní lidi hrozbou. Jak ovšem poznat nákazu? Jedině tak, že se necháte vyšetřit a průkazný test ukáže přítomnost nebo nepřítomnost viru.

Testy v Brně

Test covid Brno je plně přístupný všem, ať už jste indikovanými pacienty od KHS nebo lékaře, nebo si chcete vyšetření platit sami. O diagnostiku se stará Cytognenetická laboratoř Brno, která vám test provede. Před samotným testem je potřeba se objednat a to sice prostřednictvím formuláře https://covid-4035.rostiapp.cz/zadanka_online/rozcestnik/ nebo telefonicky na čísle 776 329 064. Lokalitou odběrového místa je dvorní trakt ulice Veveří 39. Pokud patříte pro samoplátce, za vyšetření zaplatíte na místě v hotovosti. Výsledky testů netrvají příliš dlouho, dozvíte se je 12 hodin od odběru. Povinnost nošení roušky a dvoumetrové rozestupy je potřeba dodržovat i u vyšetření. Na vyšetření nechoďte v doprovodu, ale sami, abyste snížili případné riziko přenosu nákazy.

Brno test covid se provádí metodou PCR testu, tedy výtěrem z nosohltanu, který prokáže přítomnost viru, ale nedokáže bohužel stoprocentně vyloučit přítomnost viru v krvi nebo v plicích. Nicméně jde o jeden z nejspolehlivějších testů. Pokud se ukáže negativní výsledek, tak nejste a nebudete infekční 48 hodin od provedení testu. Pokud se výsledek ukáže jako pozitivní, tak byla diagnostikována přítomnost viru ve vaší nosní dutině. Může jít o akutní probíhající infekci, o onemocnění bez klinických příznaků, ale také o pozůstatek prodělaného onemocnění, protože test reaguje i na přítomnost mrtvých virů.