Záněty močových cest a močového měchýře postihují mnohem častěji ženy

Podle statistik až 60 % žen alespoň jednou za život prodělá zánět močových cest. K infekci dochází, když se bakterie vymknou kontrole někde podél močového traktu (obvykle močového měchýře) a často je to velmi intenzivní bolest. Zánět močových cest však začíná zcela nenápadně, často potřebou močit. V mnoha případech je na vině nedostatečná intimní hygiena.

Příznaky infekce močových cest

Příznaky zánětu močového měchýře a močových cest se mohou trochu lišit v závislosti na tom, kde je infekce. Většina infekcí zahrnuje dolní trakt, jako je močová trubice a močový měchýř, Může mírný případ zmizet sám? Je to možné, pomoci mohou například léčivé prostředky značky GYNELLA®, ovšem často je návštěva lékaře nutná, aby nasadil antibiotika.

Jasné příznaky infekce:

  • Neustálá potřeba močit. Klasickým příznakem infekce močových cest je pocit, že musíte neustále chodit na malou. Můžete mít také pocit, že se nemůžete dočkat dalšího okamžiku, než se vrátíte na toaletu – a když se pokusíte jít, vymočíte jen pár kapek.
  • Pocit pálení při močení. Máte pocit, že střílíte oheň z močové trubice? Pálení při močení je Typickým příznakem zánětu. A pokud vás zajímá, odkud pochází, můžete opět obvinit bakterie způsobující zánět, který zasahuje do nervových vláken ve vašem močovém traktu.
  • Neobvyklý zápach moči. Dalším příznakem infekce může být močení, které se jeví jako zakalené nebo mléčné nebo vyloženě páchne. Tento příznak zánětu může nastat z několika důvodů. Jedním z vysvětlení je, že bakterie, které způsobují infekci, uvolňují proteiny a enzymy do vaší moči. Další možností je, že vidíte, jak se bílé krvinky, které vaše tělo poslalo do boje s infekcí, mísí s vaší močí, a proto ten mléčný, téměř neprůhledný vzhled.
  • Moč má zvláštní zabarvení. Vaše moč může začít vypadat růžově nebo červeně, když máte zánět močáku a močových cest. Je to známka toho, že máte krev v moči. Krev v moči pochází z určitých bakterií, které ulpívají na stěně močového měchýře a způsobují diskrétní mikrotrauma.

Jsou i další nepříjemné potíže které trápí řadu žen, například mykóza, za kterou je zodpovědný druh kvasinky candida albicans. Nabízí se vám prostředky od výše zmíněné značky, které vám pomohou i při takovýchto obtížích.