Zdravá špagetová pochoutka, kterou si snadno vyrobí i začátečník

Jen tak, s malou nadsázkou řečeno, pouze s olivovým olejem. A přitom jde o recept, který je i v nabídce luxusních restaurací. Inspiraci získáte snadno, protože návodů existuje ve vodách nejen tuzemského internetu celá spousta. Dáte si také italské jídlo, díky němuž si pochutnáte, a přesto nebudete mít pocit, že jste připravovali něco složitého, co zabralo nekonečné minuty v kuchyni? Tak pozor, show začíná!

S olivovým olejem jde všechno snáz…

V kuchyni můžete být premiantem a kuchařem desetiletí nebo si také teprve získávat první rytířské ostruhy. V každém případě, pokud jste ještě nezkusili olivový olej, máte nejvyšší čas zazářit. Vždyť je to právě on, kdo rozjasňuje tváře a chutná tak, jako žádný jiný z pestré nabídky dnešních stolních olejů. Potěší zažívání a umožní také hubnout, i když se to na první pohled nemusí zdát. Ano, jde o tuk, ale pocházející z podobné rodiny, jako ten z vlašských ořechů nebo mořských ryb. A i naše tělo potřebuje tuky, nebo snad ne?

Pojďme si představit recept na špagety Aglio Olio, se kterým si připravíte už za pár minut výborné jídlo. Co budeme potřebovat? Kromě nejtradičnějšího středomořského olivového produktu to budou špagety, česnek a snítka petržele. Chilli paprička na dochucení, protože to máme rádi přeci jen trochu peprnější, že? Vážně, když se nad tím zamyslíte, jednodušší jídlo snad neexistuje. Snad to i evokuje myšlenku, že jsou v Neapoli až tak líní. Ale nebuďme za neuctivé škarohlídy, vždyť kdo by chtěl trávit v kuchyni celý den přípravou jedinečné svíčkové s brusinkami?

Malá špetka inspirace je vždycky zapotřebí

Že už nevíte, co v kuchyni připravit a čím se zavděčit rodině? Točíte nějaká jídla pořád dokola, protože se bojíte novinek? To je ovšem zcela špatně a v přímém rozporu s kuchařskými elegány, kteří mají i své vlastní televizní show. Zkuste naše recepty nebo jejich variace, nebojte se lehce experimentovat a zkusit si, co vám bude chutnat. Máte volné pole působnosti, vždyť inovacím se meze nekladou a vždycky vás jistě něco napadne. Takže zbývá jen rozpálit pánvičku nebo připravit suroviny do hrnce a začít. Od gazpacha až po složitější jídla, i když je pravdou, že třeba mořské ryby jsou na přípravu též velmi nenáročné, že?