Zdravé hubnutí: Pomůže guamár i GlukoVital

Zhubnout je opravdu těžké. Potřebujete motivaci, silnou vůli, kvalitní stravu a také trpělivost. My ale známe způsob, který vám s hubnutím výrazně pomůže.

Nadváhou trpí velké procento světové populace. Zejména ve vyspělých zemích se jedná o problém, který se bude muset začít intenzivně řešit. Máte podobné problémy? Chcete zhubnout, máte často chuť na sladké? Hrozí vám cukrovka? Pomoci vám může gymnéma lesní, zajímavá rostlina pocházející z Asie, a preparáty z ní vyrobené.

Gymnema sylvestre

Gymnéma lesní (Gymnema sylvestre) roste v severních a západních oblastech Indie a v jihovýchodní Asii. Vyhovuje jí vlhké prostředí s tropickými teplotami. Svým vzhledem připomíná révu s vejčitými listy, květy ve tvaru zvonu mají žlutou barvu. Listy této rostliny díky svému obsahu kyseliny gymnemové napomáhají k omezení chuti na sladké a udržení normální hladiny cukru v krvi. K tomuto účelu se nejčastěji využívá gurmár, výtažek z gymnémy.

Gymnema sylvestre tedy příspívá ke snížení rizika vzniku cukrovky a používá se při léčbě raných fází diabetu, protože podporuje uvolňování inzulinu a příjem glukózy v buňkách. Zároveň redukuje přeměnu sacharidů na tuky, čímž napomáhá k redukci hmotnosti. Má také antibakteriální a antivirové vlastnosti.

Jak gymnému dávkovat

Obvyklá denní dávka je 400 mg denně, ovšem takovéto zobecnění není úplně vhodné. Individuální úprava je žádoucí zejména u diabetických pacientů, kteří smějí gymnému užívat pouze s vědomím lékaře.

Listy gymnémy je možné žvýkat v čerstvé podobě. V našich podmínkách spíše připadá v úvahu užití doplňků stravy. Jedním z takových může být GlukoVital na hubnutí, doplněk stravy ve formě kapslí. Jakmile doplňky stravy začnete používat, nezapomeňte na dostatek pohybu. Jen tak dosáhnete kýžených výsledků.