Zpravodajské servery vám připadají zaujaté a neobjektivní?

Stále více lidí si stěžuje na to, že jim připadá zpravodajství na různých serverech zaujaté, neobjektivní nebo politicky motivované. Je třeba si uvědomit, že nejde o státní servery, ale o weby různých soukromých majitelů a společností a je tedy pochopitelné, že takové subjekty mohou mít zájem na tom, aby byl jejich obsah používán třeba k manipulaci s veřejným míněním. Stačí se podívat na obsah různých zpravodajských serverů a zajisté poznáte rozdíl ve stylu i obsahu zpravodajství. Některé weby jsou označovány za proruské, jiné zase, že hájí zájmy USA nebo některých politických stran.

Jak číst zpravodajství, které je objektivní?

Odpověď je jednoduchá, dnes nemůžete mít nikdy jistotu, že je nějaké zpravodajství objektivní, nabízí se vám však jiná možnost a sice sledovat větší množství zdrojů. Když si o určité události přečtete na větším množství zpravodajských serverů, hned máte větší přehled a můžete se na událost podívat z více úhlů pohledu. Vhodné je sledovat jak velké komerční servery, tak i nezávislé a svobodné portály. Jak to má ovšem člověk stíhat navštěvovat tolik zdrojů?

Pomůže vám s tím šikovný nástroj, kterým je web https://www.cerstvezpravy.cz/. Jeho úkolem je monitorovat obsah všech kvalitních českých webů a přehledně ho zobrazovat na jednom místě, všechny články jsou zastoupeny jen titulky a jsou přehledně rozdělené podle zdrojů i podle tématických kategorií. Pokud vás zajímá zpravodajství, v sekci se zpravodajstvím uvidíte najednou titulky všech článků, které v daný den vyšly. Už se vám tak nestane, že by vám nějaká důležitá novinka utekla a můžete za kratší dobu objevit více článků, aniž byste museli skákat z jednoho webu na druhů. Když si budete chtít nějaký článek přečíst, jednoduše na titulek kliknete a dostanete se tak na celý článek. Zajisté si používání webu cerstvezpravy.cz zamilujete, protože vám ušetří mnoho času i námahy.