Spousta z nás upřednostňuje přírodní léčbu před tou chemickou, kdy do těla „sypeme“ kdejaké uměle vyráběné léky. U všech nemocí lze použít bylinky, které mají doslova blahodárnou sílu. Věnovali se jim už naši dávní předkové, a tak je možné najít na každou nemoc osvědčenou bylinu, její konkrétní část, která je při léčbě nemoci či jejím předcházení, upevnění zdraví, nápomocná.
Aby ale bylinky a jejich jednotlivé části sloužily, jak je u nich dle zkušeností bylinkářů a bylinkářek uváděno, je nutné, aby byly sbírány a sušeny správným způsobem ve správný čas. Jen tak si zachovají své vlastnosti.
Praktický průvodce sběrem a sušením bylinek
Jestliže chcete nejen sbírat, ale také sušit a skladovat léčivky správně, můžete se přihlásit o průvodce sběrem a sušením bylinek. Díky němu budete umět rozpoznat, jakou rostlinu sbíráte, budete vědět, jak jednotlivé bylinky sbírat a také, jak je správně uchovávat, aby neztrácely nic ze svých léčivých látek.
Nasbírat bylinky na zahradě, na louce nebo jinde, kde jim nehrozí znečištění, je poměrně snadné. Ale sbírat správným způsobem a tak, aby byly zachovány léčivé látky, to je to pravé bylinkářské umění. A vy se jej můžete naučit. Pomůže vám k tomu minikurz ZDARMA.
Co vás naučí minikurz věnovaný bylinkám a bylinkaření?
- Naučíte se, jak poznat nové bylinky, a to díky šesti typům, jež pomohou bylinky rozeznat. A nejen ty, ale i stromy a keře.
- Dozvíte se, jak, kde a kdy správně bylinky sbírat. Také budete s jistotou vědět, jaké jednotlivé části rostlin můžete sbírat.
- Sušení bylinek není rozhodně snadné. Chcete-li jim zachovat barvu, vůni, ale především co nejvíc léčivých látek, je nutné vědět, jaké zásady při sušení i skladování dodržovat.
Nechte se i vy provést bylinkovým rokem od jara do zimy. Kalendář sběrů vám představí bylinky, stromy i medicinální houby, ale i léčivé pupeny, květy, listy, semena, plody a kořeny.