Jaké esenciální oleje by vám doma neměly chybět?

Věříte přírodní léčbě? Dáváte přednost přírodě před chemií? V tom případě by vám doma neměly chybět základní esenciální oleje, které vám nabízí mnoho léčebných účinků.

Základní výbava

Citron: Tento esenciální olej vám nabízí své antibakteriální a antivirové účinky. Využijete ho při přípravě domácích čistících přípravků, ale i jako podporu vaší nálady.

Eukalyptu: Velmi důležitý olej, který pomáhá při dýchacích obtížích, nachlazení a chřipce. Pomůže od bolestí svalů a čistí pokožku.

Hřebíček: Olejíček, který využijete především jako podporu orálního zdraví. Pomáhá od bolestí zubů, nemoci dásní a má blahodárný vliv na váš dech.

Levandule: Hlavní účinky esenciální levandulového oleje působí na dvě oblasti, a to na pokožku (akné, popáleniny, vyrážka) a na psychiku (uklidňuje, podporuje klidné spaní).

Máta: Mátový olej se vám bude hodit při zažívacích potížích, ale také jako podporovatel soustředěnosti, odhání deprese, úzkost a stres.

Tea tree: Tento druh oleje vám pomůže při čištění domácnosti, ale také na kožní problémy. Je prevencí vzniku akné, ekzémů, lupů, ale léčí i opary či bradavice.