Kurkuma: Zázračné koření, které ochrání před rakovinou

Kurkumu poznáte jednoduše, jedná se výrazně oranžově zbarvené koření, které pochází z podobného kořene, jakým je zázvor. Má velmi specifickou chuť a barvu a nejčastěji jej znáte jako součást kari koření. Jaké vlivy však skrývá na lidský organismus?

Kurkuma a rakovina

Kurkuma byla od dávných doba používána jako prostředek tradiční medicíny. I dnes však stále nalézá důležité uplatnění v přírodní léčba. Kurkuma obsahuje kurkumin, žlutý fenolický pigment. Jedná se o antioxidant, který má silnější účinky než vitamín E. Jeho důležitý vliv se týká především množení rakovinných buněk, kterým zabraňuje. U některých typů rakoviny dokáže i růst nádoru zcela zastavit. Kurkuma tak může být účinným ochráncem proti rakovinnému bujení týkajícího se žaludku, prsu, tlustého střeva, plic a pokožky.

Kurkuma v jídelníčku

Asi se sami sebe ptáte, jak však kurkumu zařadit pravidelně do jídelníčku. Skvělou možností je si ráno dopřávat kurkumové latte, které se připravuje z mléka, medu a kurkumy a má krásnou barvu. Přidat kurkumu však můžete do různých zeleninových směsí, vajíček či smoothie.