Potraviny, které ochrání váš zrak

Stále více lidí se potýká s potížemi spojeným se zrakem. Dlouhé sledování monitoru, televize, ale také častější sezení za volantem způsobuje poškození zraku. Bohužel se také velice zvýšil počet dětí, kterým obličeje zdobí brýličky. Dobrou zprávou je, že nošení brýlí již není bráno jako „handicap“, ale naopak se brýle staly oblíbeným módním doplňkem. Přesto špatný zrak život značně znepříjemňuje. Existují potraviny, které vám pomohou váš zrak ochránit a někdy dokonce dojde i k jeho zlepšení.

Mastné ryby

Dobrá strava pro oční zdraví by měla obsahovat 2 nebo 3 porce mastných ryb každý týden kvůli jejich obsahu omega-3. Mastné ryby jako losos, makrela a sardinky jsou dobrým zdrojem živin, které pomáhají chránit zdraví očí. Výzkumníci zjistili, že omega-3 z mastných ryb a mořských plodů pomáhá předcházet věkem podmíněné makulární degeneraci.

Vejce obsahují živiny, které posilují zdraví očí

Jedna studie zjistila, že vaječný žloutek obsahuje jeden z nejvyšších podílů luteinu a zeaxanthinu v jakékoli potravě. Vejce jsou kompletní potrava, která může pomoci posílit makulární pigmenty v lidských očích.

Potraviny bohaté na vitamín A pro oči

Pokud chcete posílit zrak a zajistit lepší vidění, jak jste starší, je důležité získat dostatek vitaminu A.

Vitamin A je jedním z nejdůležitějších vitaminů pro zrak, protože pomáhá chránit oční buňky před poškozením. Výzkum ukázal, že dostatek vitamínu A je nezbytný pro vizuální proces a pomáhá předcházet degeneraci sítnice. Mezi zdroje vitamínu A patří mrkev, játra a červená paprika.

Citrusové plody podporují dobré vidění

Pomeranče, citrony , limety a grapefruity jsou dobrým zdrojem vitaminu C. Konzumace citrusových šťáv je dobrým způsobem, jak zvýšit příjem kyseliny askorbové a zlepšit váš zrak.

Brokolice obsahuje živiny pro vaše oči

Brokolice je jedním z mnoha potravin, které pomáhají předcházet makulární degeneraci, protože obsahuje sloučeniny sulforafanu. Brokolice sulforafan je důležitým antioxidantem, který pomáhá předcházet oxidačnímu stresu. Brokolice je také dobrým zdrojem vitamínů A, C a E, které jsou také nezbytné pro dobré zdraví očí.