Osvědčené potraviny, které zvýší výkon vašeho mozku

Mozek je nejdůležitějším orgánem v těle a zařazením některých potravin do svého jídelníčku můžete o mnoho zlepšit jeho výkonnost – koncentraci, paměť a kognitivní funkce. Aby váš mozek správně fungoval, potřebuje mnoho živin, vitamínů , minerálů a jiných živin. Správná strava udrží váš mozek zdravý a zmírní problémy spojené s hektickým životním stylem. Pokud pravidelně konzumujete zdravé potraviny, můžete zabránit různým neurodegenerativním stavům, které mohou mít vliv na funkci mozku. V tomto článku se dozvíte, které potraviny jsou váš mozek nejlepší.

Tučné ryby

Makrela, sardinky nebo losos obsahují obrovské množství omega – 3 mastných kyselin, které jsou správnou funkci mozku velice důležité. Některé studie ukazují, že nedostatek omega-3 ve stravě může skutečně poškodit mozkovou funkci a urychlit proces stárnutí. Lidem s nízkým obsahem omega 3 hrozí zvýšené riziko Alzheimerovy choroby. Jeho doplněním se zlepší paměť a sníží riziko kognitivních poruch.

Ovoce a zelenina zlepšují zdraví mozku

Ovoce a zelenina jsou zdravé pro celkový organismus. Ovšem zejména listová zelenina je přínosná pro váš mozek. Listová zelenina obsahuje vitamín K, lutein, B-karoten, folát a další živiny, které pomáhají předcházet poklesu funkce mozku.

Brokolice

Brokolice obsahuje sulforafan. Výzkumníci zjistili, že tato sloučenina síry má ochranný účinek na neurologické zdraví. Potraviny obsahující sulforafan pomáhají chránit před různými mozkovými nemocemi a předcházet oxidativnímu stresu.

Avokádo

Pravidelné konzumace avokáda může pomoci zlepšit paměť, pozornost a výkon mozku. Avokádo je dobrým zdrojem zdravých tuků a luteinu aminokyseliny zvyšujícího mozkovou schopnost.

Řepa

Řepa obsahuje dusičnan, který pomáhá snižovat krevní tlak a zvyšuje průtok krve do mozku.

Vajíčka jsou dobrá pro váš mozek

Cholesterol ve vejcích má ochranný účinek na zdraví mozku. Vědci zjistili, že mírná konzumace vajec zvyšuje výkon mozku.