Jak léčit depresi přírodní cestou?

Deprese není stavem, který bychom měli podcenit. Jedná se o vážné psychické onemocnění, které se projevuje intenzivním smutkem, rezignací nad životem a nemocný kvůli ní není schopen žít zdravý život. Existují však i přírodní cesty, které vám pomohou od deprese.

Meditace, masáž a cvičení

Meditace je skvělým prostředkem, jak se naučit ovládat svou mysl, což se vám zvláště během deprese může hodit. Pravidelná meditace pomáhá nemocnému, aby měl svoje myšlenky pod kontrolou. Masáž napomáhá produkci endorfinů, tiší bolest a snižuje produkci stresových hormonů, dopřávejte si ji pravidelně. Pomocí v depresi pro vás může být i cvičení, které zlepšuje náladu. Pravidelný pohyb má na vaši náladu pozitivní účinky. Doporučujeme především cvičení jógy, která má pozitivní vlivy na psychický stav.

Akupunktura, přírodní léky

Zkusit můžete také akupunktura, která stimuluje tok energie v těle a pomáhá obnovit emocionální rovnováhu. Pomoci vám mohou i přírodní prostředky, například třezalka, která má uklidňující a sedativní účinky. Neměla by se však užívat dlouhodobě či v kombinaci s některými léky.