Jak si připravit uvolňující bylinnou koupel?

Během zimního období si pravidelně dopřejte horkou bylinnou koupel, která uvolní vaše tělo i mysl. Pokud budete mít doma základní ingredience, můžete si koupel připravit kdykoliv budete chtít. Co vám však nesmí chybět?

Základní ingredience

Pro přípravu uvolňující koupele budete potřebovat kvalitní koupelovou sůl, která je bohatá na minerální látky. Dále byste do koupele měli přidat olejovou složku, díky které nedojde k vysoušení pokožky. Postačí lžíce kokosového oleje, kterým si můžete tělo masírovat. Nezapomeňte ani na esenciální oleje, které koupel dokonale provoní, navíc mají účinky na váš organismus. Rozmarýnový esenciální olej podporuje prokrvení a uvolňuje svalové napětí, levandulový esenciální olej uklidňuje a podporuje spaní atd. V neposlední řadě nezapomeňte na byliny, které mají účinky léčivé, ale také estetické. Stačit budou květy levandule, heřmánku či kousky sušeného pomeranče.

Připravte si směs

V ideální případě si takovouto směs připravte do zásoby a pravidelně ji můžete přidávat do vaší koupele. Takováto směs je i skvělým dárkem. Rychle a snadno si tak připravíte relaxační koupel po náročném dni či procházka v chladném počasí.