Jak můžeme používat esenciální oleje?

Esenciální oleje, někdy naleznete i pod označením éterické oleje či silice, jsou směsi látek, které jsou získávány z různých druhů rostlin. Jejich účelem je přírodní léčba našeho organismu. Jak však esenciální oleje správně používat?

Inhalování

Esenciální oleje lze inhalovat s cílem povzbuzení či uklidnění. Pomáhají také při onemocnění dýchacích cest, tedy při chřipce či nachlazení. Inhalovat oleje můžete přes kapesník, páru přímo vdechovat či nepřímo vdechovat. Při přímém vdechování se přibližně ve dvou hrncích horké vody rozmíchá asi 5 kapek esenciálního oleje a pára se přímo vdechuje. Nepřímá inhalace probíhá s pomocí difuzérů či aromalampy.

Koupel

Esenciální oleje můžete přidávat i do svých koupelí. Nejenže celou koupelnu krásně provoní, ale propůjčí vám své účinky. Vyberte si esenciální olej vždy podle toho, jaké účinky od něj potřebujete.

Masáž

Esenciální oleje se přidávají také do základních olejů a používají k masáži. Napomáhají uvolnění ducha i těla a harmonizují náš organismus.

Další použití

Esenciální oleje můžete používat přímo na pokožku či je kápnout do svého tělového krému. Esenciální oleje pomáhají také odpuzovat hmyz a osvěžovat domov. Stačí pár kapek oleje přidat do rozstřikovače s vodou.