Chůze je jedna z nejlepším forem cvičení

Chůze je člověku nejpřirozenějším pohybem. Při chůzi tolik nenamáháte klouby jako při různých druzích sportu. Naopak, má mnoho zdravotních výhod. Denní chůze pomáhá udržet vaše srdce zdravé, udržet si váhu, zlepšit trávení a dívat se na vše s úsměvem. Dokonce i krátká denní chůze – 10-30 minut může způsobit zázraky na vašem těle a prodloužit vám život.

Výhody chůze

Hlavní výhodou chůze je, že je to forma cvičení, která je k dispozici většině lidí. Chůze je bezplatné cvičení a je to skvělý způsob, jak zabránit komplikacím spojeným se sedavým životním stylem. Jediné vybavení, které musíte zahrnout do chůze ve své každodenní rutině cvičení je dobrý pár bot a vhodné oblečení.

Proč je chůze tak skvělá

Chůze je prospěšná forma cvičení dostupná většině lidí. Denně 15 až 30 minut svižné chůze může udělat hodně pro zvýšení vašeho celkového zdraví. Chůze jako cvičení pomáhá předcházet srdečním onemocněním, snižovat krevní tlak, posilovat svaly a udržuje zdravou váhu. Kromě zdravotních výhod chůze je zde také mnoho sociálních výhod. Například chůze s ostatními vám dává velkou příležitost strávit čas se svým partnerem nebo přáteli.

Kolik chodit musíte dělat každý den, abyste mohli těžit z jeho výhod? Většina lékařů říká, že při svižné chůzi po dobu 30 minut se začne měnit vaše zdraví. Svižnou chůzi poznáte tak, že můžete mluvit, ale ne zpívat.

Zdravotní výhody chůze

Zhubnete

Každý pohyb se počítá a chůzi nevyjímaje. Lékaři z National Health Service říkají, že 30 minut rychlé chůze 5 krát týdně vám pomůže dosáhnout cíle 150 minut týdenní fyzické aktivity. Pokud trpíte nadváhou nebo obezitou, je důležité, abyste si před zahájením jakéhokoliv programu zdravotní zdatnosti promluvili se svým lékařem. Můžete začít s chůzí po dobu 20 minut každý druhý den a pak postupně zvyšovat frekvenci. Měli byste si všimnout hubnutí, když chodíte svižně 30 až 60 minut denně.

Chůze je dobré kardio cvičení pro vaše srdce zdraví

Každodenní 30 minutový trénink je dobrým cvičením, které podporuje zdravé srdce a krevní oběh.

Chůze pomáhá udržovat zdravý krevní tlak

Chůze každý den také pomáhá léčit příznaky hypertenze a snížit riziko mrtvice.

Chůze po jídle pomáhá zlepšit trávení

Procházka po jídle může pomoci zlepšit vaše zdraví trávicího ústrojí a pomoci zabránit zvýšení krevní glukózy.