Jaké jsou účinky kustovnice na vaše zdraví?

S červenými podivně scvrklými plody jste se již v obchodech se zdravou výživou pravděpodobně setkali. Kustovnice, zvaná také goji, je považována za elixír mládí, který vás udrží dlouho zdravými. Chrání váš před vznikem rakoviny, srdečním onemocněním a posiluje obranyschopnost. Jaké účinky má kustovnice na lidský organismus?

Zázračná kustovnice

Kustovnice je bohatá na obsah antioxidantů. Skrývá se v ní také množství minerálních látek (draslík, železo, zinek, selen, vápník), ale i velká dávka vitamínu C či karotenoid zeaxanthin, který chrání před makulární degenerací. Kustovnice je též skvělou posilou imunitního systému a preventivně vás chrání před vznikem rakoviny. Detoxikuje lidský organismus a pečuje o jeho zdraví.

Jak kustovnici konzumovat?

Kustovnici můžete zakoupit nasušenou a přidat ji do různých směsí, do ranní kaše, granoly, smoothie, použít ji při pečení nebo ji jíst jen tak samotnou. Denní dávka je přibližně 30 bobulek sušené kustovnice pro dospělého. Z kustovnice však prodává také čistá šťáva. Dbejte však při nákupu na složení, často bývá míchána s jinými šťávami, tím se obsah antioxidantů snižuje.