Síla ukrytá v pupalkovém oleji pomůže nejen při léčbě akné

Pupalkový olej je získáván lisováním semen Pupalky dvouleté a pro naše zdraví může být velmi užitečný. Pupalkový olej je vhodný především pro ženy, které ho mohou konzumovat prostřednictvím kapslí. Proč by tak však měly činit?

Skvělý olej pro ženy

Pupalkový olej se zevně může používat jako olej pleťový, jako zábal na vlasy či jako antimykotikum. Pokud si však dopřejete pupalkový olej pravidelně vnitřní cestou, podporujete léčbu zánětlivých a alergických onemocnění kůže, ale také akné. Pupalkový olej je tedy skvělým léčitelem pro pleť, ale pomůže i při ženských potížích, jako je premenstruační syndrom, bolestivá menstruace, ale i při přechodu. Ženám, které mají v tomto směru problémy, může pupalkový olej velmi pomoci.

Účinky pupalkového oleje

Kromě toho, že pupalkový olej pomůže s ženskými problémy, má mnoho dalších příznivých účinků. Posiluje například imunitní systém, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, harmonizuje krevní tlak, podporuje hormonální rovnováhu, pomáhá od bolestí kloubů, pomůže při roztroušené skleróze a v neposlední řadě podporuje psychickou vyrovnanost.