Jaké nosit ponožky v létě?

Nošení ponožek je celoročním součástí oblékání. V létě je důležité, abychom svou pokožku nechali volně dýchat a zbytečně ji nezatěžovaly, avšak ne vždy je vhodné mít obuté jen žabky, pantofle nebo jinou otevřenou obuv. Při nošení tenisek bez ponožek vám hrozí vznik puchýřů a zaručeně se budete cítit nepohodlně. Navíc z hygienického hlediska to není zdravé, protože se vaše nohy rychle zpotí a pot se odvede do vnitřní vrstvy bot. Jaké ponožky byste tedy měli nosit v létě ke svým oblíbeným teniskám?

Pohodlí během nošení

Léto je ročním obdobím, kdy se snažíme o to, abychom nosili co nejméně kusů oblečení. Do uzavřené obuvi nikdy nezapomeňte na ponožky, protože tak zabráníte tvorbě plísním a bakterií při nadměrném pocení nohou. Ponožky na léto by však neměly být hrubé nebo z materiálů, které podporují tvorbu potu. Vhodné jsou bavlněné ponožky, protože bavlna velmi dobře saje pot. Nohy budou sice po celém dni zpocené, ale nebuďte mít žádné oděrky ani puchýře, které jsou skutečně nepříjemné. Mnohé bavlněné ponožky mají navíc antibakteriální úpravy, díky čemuž se zabraňuje tvorba bakterií nebo plísní.

Vhodná obuv

Přestože bude venku více než 28 ° C, tak ne vždy si můžeme obout otevřenou obuv. Zejména tehdy pokud se chystáte na túru nebo jdete na nákupy a chcete mít pohodlnou obuv. Do tenisek zvolte bavlněné ponožky, protože budou ideálně během horkých dnů, kdy se nevyhnete nošení teniskám. Případně pokud bude deštivé období, tak ponožky na léto, by měly být z příjemného materiálu, který nebude zbytečně hrubý pro pohodlí nohou v obuvi. Zapomeňte také na síťované ponožky na léto, protože nejsou vhodné skoro do žádné obuvi.

Kombinování s oblečením

Letní oblečení můžete zkombinovat i s teniskami, nejen s otevřenou obuví, kvůli čemuž budete také muset zvážit i výběr ponožek. Ke košili nebo nějakým lehkým šatům si můžete klidně obout tenisky, které jsou moderní a zároveň pohodlné. Ponožky na léto mohou být také veselé a mít nějaký pestrý motiv.