Jaké účinky na váš organismus má rozmarýn?

Rozmarýn, známý také pod názvem rozmarýna lékařská, má na vaše mnoho příznivých účinků. Kromě toho, že velmi příjemně voní, má také skvělou chuť a je oblíbenou bylinou obohacující maso, ale také zeleninu. Přemýšleli jste však někdy o tom, proč je rozmarýn natolik ceněnou bylinou?

Na nízký tlak a zahřátí

Rozmarýn je ideální volbou pro všechny osoby, které trpí nízkým krevním tlakem, tzv. hypotenzí. Rozmarýn se postará o zvýšení krevního tlaku, tudíž by se mu měli vyhýbat všichni, kteří mají krevní tlak vysoký. Dopřejte si také pravidelně rozmarýnovou koupel, pokud vás trápí nervové vyčerpání, chladné končetiny či svalové bolesti. Rozmarýn zlepšuje prokrvení a zbaví vás těchto problémů.

Posila organismu

Rozmarýn celkově posiluje lidský organismus. Skvělý je také při neklidu či na nespavost. Podporuje vypocení a má močopudné účinky. Rozmarýn také čistí pleť a má příznivé vlivy na ekzémy a různé rány. Celkově je rozmarýn prevencí vzniku rakoviny jater, prsu či konečníku. Dopřejte si proto rozmarýn alespoň občas ve vašem jídelníčku či cíleně jako lék třeba na nízký krevní tlak.