Návod: Vyrobte si domácí tělový peeling z kávy a třtinového cukru

Tento tělový peeling je ideální na zimu. Peeling skvěle prokrví a prohřeje pokožku, dodá ji ztracenou sílu, káva navíc povzbudí a energizuje ji. Připravte si domácí peeling do zásoby a používejte jej celou zimu.

Blahodárné účinky peelingu

Tělový peeling vás zbavuje odumřelých kožních buněk. Masírování pokožky peelingem ji úžasně prohřeje, prokrví a peeling funguje i jako preventivní opatření proti vzniku celulitidy, zvláště pokud obsahuje namletá kávová zrníčka, zázvor či skořici. Tělový peeling používejte alespoň jednou týdně a nezapomeňte na následnou hydrataci s pomocí tělového mléka.

Jak na to?

Základem peelingu bude olej, vybrat můžete kokosový, ale i kvalitní olivový, do kterého přidáte pár kapek oleje výživnějšího (použít můžete jojobový, makadamiový, avokádový či makový), promíchejte a přidejte do směsi třtinový cukr a namletá kávová zrníčka. To vše stačí smíchat a rovnou použít nebo uchovávat v lednici. Peelingem jemně masírujte pokožku. Kávová zrna a třtinový cukr se postarají o precizní očistu pokožky a dodají ji ztracenou energii.