Jaké byliny mohou při stresu a pocitech úzkosti?

Stres je tichý zabiják, který ničí buňky v našem organismu a vliv na celkové zdraví. Pokud se pocitu stresu nemůžete zbavit, pomohou vám bylinky. Jaké zvolit, abyste se zbavili pocitů stresu a úzkosti?

Levandule a meduňka

Snad v každé uklidňující směsi objevíte levanduli a meduňku. Tyto dvě byliny mají uklidňující účinky a pomohou při nespavosti i problémech se stresem. Dopřejte si večer voňavý levandulový či meduňkový čaj nebo si zakupte směs uklidňujících čajů (seženete i pod podobným názvem např. čaj na dobrou noc), která bude tyto dvě byliny určitě obsahovat. Chybět nemusí ani trocha chmele.

Třezalka tečkovaná, kozlík lékařský

Při silném stresu a pocitech úzkosti vám pomůže třezalka nebo kozlík. Kozlík i třezalka mají uklidňující účinky a léčí neklid i nespavost. S kozlíkem nejsou spojená žádná rizika v užívání, vyhnout by se mu měly jen těhotné ženy. Třezalka tečková pomůže třeba i večer před důležitou zkouškou či pracovním  pohovorem. Neměli byste ji užívat ve chvílích, kdy se chystáte na slunce, na vaší pleti se mohou objevit pigmentové skvrny.