Jaké potraviny vám pomohou zhubnout?

Některé potraviny vám jednoduše pomohou zhubnout. Stačí je zařadit do vašeho jídelníčku a vyměnit za jiné, které naopak podporují tloustnutí. Které to však jsou?

Co dobrého k snídani?

Začnete tím, že si k snídani místo chleba s máslem dopřejete celozrnné pečivo s cottagem. Tento sýr je bohatý na syrovátkové bílkoviny, skvěle zasytí a není vůbec tučný. Dopřát si jej můžete i k večeři. S hubnutím vám pomohou i ovesné vločky, které jsou bohaté na obsah rozpustné vlákniny, zpomalují trávení a stabilizují hladinu cukru v krvi. Chrání vás před chutěmi na sladké a dopoledním mlsáním. Dopřejte si také avokádo, které je bohaté na tuky, ale ty zdravé. Avokádo skvěle zasytí a doplní dávku mono-nenasycených tuků.

Oběd

K obědu doporučujeme netučné maso, nejlépe krůtí maso, které je výživné a obsahuje jen málo tuků. Ideální jsou i luštěniny, které skvěle zasytí a jsou bohaté na bílkoviny. V hubnutí vám pomůže i losos či brokolice.

Svačinka

K svačině doporučujeme bílý jogurt, jablka, která jsou bohatá na rozpustnou vlákninu a ořechy. K pití si po celý den dopřávejte jen čistou vodu, bylinný či zelený čaj.